3F Superligaen 2019/2020

Kampprogram og resultater

1. spillerunde Tilskuere Dommer

12-07-2019 19:00 FC Midtjylland - Esbjerg fB 1 - 0 7310 Anders Poulsen

14-07-2019 12:00 SønderjyskE - Randers FC 2 - 1 4734 Mikkel Redder

14-07-2019 14:00 AC Horsens - FC Nordsjælland 0 - 3 1653 Morten Krogh

14-07-2019 14:00 Lyngby BK - AaB 2 - 0 2971 Jørgen D. Burchardt

14-07-2019 16:00 OB - FC København 2 - 3 9067 Michael Tykgaard

14-07-2019 18:00 Brøndby IF - Silkeborg IF 3 - 0 13056 Mads K. Kristoffersen

15-07-2019 19:00 Hobro IK - AGF 1 - 1 4236 Peter Kjærsgaard

2. spillerunde Tilskuere Dommer

19-07-2019 19:00 FC København - AGF 2 - 1 16053 Anders Poulsen

21-07-2019 12:00 Silkeborg IF - AC Horsens 0 - 3 3535 Sandi Putros

21-07-2019 14:00 AaB - SønderjyskE 1 - 1 4355 Jakob Kehlet

21-07-2019 14:00 Esbjerg fB - Hobro IK 1 - 1 4452 Jørgen D. Burchardt

21-07-2019 16:00 Randers FC - Brøndby IF 2 - 2 5984 Michael Tykgaard

21-07-2019 18:00 FC Midtjylland - FC Nordsjælland 2 - 1 6142 Jens Maae

22-07-2019 19:00 OB - Lyngby BK 4 - 1 6339 Morten Krogh

3. spillerunde Tilskuere Dommer

26-07-2019 19:00 Lyngby BK - SønderjyskE 0 - 3 3168 Benjamin Willaume-Jantzen

27-07-2019 17:30 AC Horsens - FC København 0 - 2 3565 Jakob Kehlet

28-07-2019 12:00 Hobro IK - Randers FC 2 - 2 2812 Jakob Sundberg

28-07-2019 14:00 FC Nordsjælland - Esbjerg fB 2 - 0 1982 Sandi Putros

28-07-2019 16:00 AGF - FC Midtjylland 0 - 1 11739 Mads K. Kristoffersen

28-07-2019 18:00 Brøndby IF - OB 3 - 2 13689 Peter Kjærsgaard

29-07-2019 19:00 AaB - Silkeborg IF 3 - 1 5885 Jens Maae

4. spillerunde Tilskuere Dommer

02-08-2019 19:00 Silkeborg IF - Hobro IK 2 - 3 3468 Mikkel Redder

03-08-2019 16:00 SønderjyskE - FC København 1 - 2 7417 Peter Kjærsgaard

04-08-2019 12:00 Randers FC - FC Nordsjælland 3 - 1 3111 Aydin Uslu

04-08-2019 14:00 Esbjerg fB - OB 0 - 1 4454 Benjamin Willaume-Jantzen

04-08-2019 16:00 Brøndby IF - AC Horsens 1 - 2 15148 Anders Poulsen

04-08-2019 18:00 FC Midtjylland - AaB 1 - 0 7965 Morten Krogh

05-08-2019 19:00 Lyngby BK - AGF 2 - 1 5475 Jens Maae

5. spillerunde Tilskuere Dommer

09-08-2019 18:00 FC København - Lyngby BK 2 - 0 15747 Sandi Putros

09-08-2019 20:00 OB - Randers FC 1 - 0 6978 Jakob Kehlet

11-08-2019 12:00 FC Nordsjælland - Silkeborg IF 2 - 2 2038 Jørgen D. Burchardt

11-08-2019 14:00 AaB - Esbjerg fB 4 - 0 4380 Peter Kjærsgaard

11-08-2019 16:00 AC Horsens - FC Midtjylland 0 - 2 3179 Michael Tykgaard

11-08-2019 18:00 Hobro IK - Brøndby IF 0 - 2 4186 Mads K. Kristoffersen

12-08-2019 19:00 SønderjyskE - AGF 0 - 0 5160 Morten Krogh

6. spillerunde Tilskuere Dommer

16-08-2019 18:00 Randers FC - FC København 0 - 1 5118 Mads K. Kristoffersen

16-08-2019 20:00 FC Nordsjælland - OB 2 - 0 2107 Mikkel Redder

18-08-2019 12:00 Silkeborg IF - SønderjyskE 3 - 3 3277 Michael Tykgaard

18-08-2019 14:00 Esbjerg fB - Lyngby BK 1 - 0 3396 Sandi Putros

18-08-2019 16:00 FC Midtjylland - Hobro IK 1 - 1 6978 Jakob Kehlet

18-08-2019 18:00 Brøndby IF - AaB 2 - 1 11349 Jens Maae

19-08-2019 19:00 AGF - AC Horsens 2 - 0 7162 Jørgen D. Burchardt

7. spillerunde Tilskuere Dommer

23-08-2019 20:00 Hobro IK - OB 0 - 0 2274 Morten Krogh

25-08-2019 12:00 Lyngby BK - Randers FC 2 - 0 3226 Anders Poulsen

25-08-2019 14:00 Esbjerg fB - Silkeborg IF 2 - 2 3844 Jakob Sundberg

25-08-2019 16:00 SønderjyskE - FC Midtjylland 0 - 2 5073 Peter Kjærsgaard

25-08-2019 18:00 Brøndby IF - AGF 0 - 3 14145 Mads K. Kristoffersen

25-08-2019 20:00 FC København - FC Nordsjælland 3 - 1 11316 Jørgen D. Burchardt

26-08-2019 19:00 AC Horsens - AaB 0 - 5 2709 Benjamin Willaume-Jantzen

8. spillerunde Tilskuere Dommer

30-08-2019 19:00 OB - SønderjyskE 0 - 0 7337 Sandi Putros

31-08-2019 16:00 FC Nordsjælland - Hobro IK 2 - 1 2529 Michael Tykgaard

01-09-2019 12:00 AGF - Esbjerg fB 1 - 0 10420 Jens Maae

01-09-2019 14:00 AC Horsens - Lyngby BK 2 - 1 1234 Aydin Uslu

01-09-2019 14:00 Randers FC - Silkeborg IF 2 - 0 4021 Mikkel Redder

01-09-2019 16:00 AaB - FC København 1 - 0 11645 Jakob Kehlet

01-09-2019 18:00 FC Midtjylland - Brøndby IF 1 - 0 10944 Jørgen D. Burchardt

9. spillerunde Tilskuere Dommer

13-09-2019 19:00 SønderjyskE - AC Horsens 0 - 0 4743 Jens Maae

15-09-2019 12:00 AGF - AaB 3 - 0 10235 Anders Poulsen

15-09-2019 14:00 Esbjerg fB - Randers FC 0 - 3 3422 Morten Krogh

15-09-2019 14:00 Lyngby BK - FC Midtjylland 0 - 3 4139 Mads K. Kristoffersen

15-09-2019 16:00 Hobro IK - FC København 2 - 1 5428 Peter Kjærsgaard

15-09-2019 18:00 Brøndby IF - FC Nordsjælland 4 - 2 14648 Jakob Kehlet

16-09-2019 19:00 Silkeborg IF - OB 0 - 3 3502 Benjamin Willaume-Jantzen

10. spillerunde Tilskuere Dommer

20-09-2019 19:00 OB - AGF 1 - 2 10441 Mikkel Redder

22-09-2019 12:00 Hobro IK - SønderjyskE 1 - 1 2453 Aydin Uslu

22-09-2019 14:00 FC Nordsjælland - AaB 2 - 1 3031 Morten Krogh

22-09-2019 14:00 Silkeborg IF - Lyngby BK 2 - 3 2452 Jørgen D. Burchardt

22-09-2019 16:00 Esbjerg fB - Brøndby IF 3 - 1 5907 Michael Tykgaard

22-09-2019 18:00 FC København - FC Midtjylland 0 - 0 24464 Jakob Kehlet

23-09-2019 19:00 Randers FC - AC Horsens 2 - 1 3379 Sandi Putros

11. spillerunde Tilskuere Dommer

27-09-2019 19:00 Lyngby BK - Hobro IK 2 - 1 3093 Jakob Sundberg

28-09-2019 17:00 FC København - Silkeborg IF 4 - 2 18393 Mads K. Kristoffersen

29-09-2019 12:00 AGF - FC Nordsjælland 3 - 1 9149 Benjamin Willaume-Jantzen

29-09-2019 14:00 AaB - Randers FC 0 - 3 5083 Peter Kjærsgaard

29-09-2019 16:00 FC Midtjylland - OB 0 - 1 8618 Jens Maae

29-09-2019 18:00 SønderjyskE - Brøndby IF 2 - 1 6067 Anders Poulsen

30-09-2019 19:00 AC Horsens - Esbjerg fB 1 - 1 1954 Jakob Kehlet

12. spillerunde Tilskuere Dommer

04-10-2019 19:00 FC Nordsjælland - Lyngby BK 1 - 1 3090 Mikkel Redder

05-10-2019 16:00 Hobro IK - AaB 0 - 2 2734 Benjamin Willaume-Jantzen

06-10-2019 12:00 Esbjerg fB - SønderjyskE 1 - 2 3718 Sandi Putros

06-10-2019 14:00 Brøndby IF - FC København 3 - 1 21746 Jørgen D. Burchardt

06-10-2019 14:00 OB - AC Horsens 3 - 0 6442 Peter Kjærsgaard

06-10-2019 16:00 Randers FC - AGF 2 - 0 9947 Michael Tykgaard!

06-10-2019 18:00 Silkeborg IF - FC Midtjylland 1 - 2 4773 Jakob Kehlet

13. spillerunde Tilskuere Dommer

18-10-2019 19:00 AaB - OB -

20-10-2019 12:00 AC Horsens - Hobro IK -

20-10-2019 14:00 AGF - Silkeborg IF -

20-10-2019 14:00 SønderjyskE - FC Nordsjælland -

20-10-2019 16:00 FC København - Esbjerg fB -

20-10-2019 18:00 Lyngby BK - Brøndby IF -

21-10-2019 19:00 FC Midtjylland - Randers FC -

14. spillerunde Tilskuere Dommer

25-10-2019 19:00 Esbjerg fB - FC Midtjylland -

27-10-2019 12:00 Hobro IK - Silkeborg IF -

27-10-2019 14:00 Lyngby BK - AC Horsens -

27-10-2019 14:00 OB - FC Nordsjælland -

27-10-2019 16:00 Brøndby IF - Randers FC -

27-10-2019 18:00 SønderjyskE - AaB -

28-10-2019 19:00 AGF - FC København -

15. spillerunde Tilskuere Dommer

01-11-2019 19:00 Esbjerg fB - AC Horsens -

03-11-2019 12:00 Randers FC - Lyngby BK -

03-11-2019 14:00 OB - Hobro IK -

03-11-2019 14:00 FC Nordsjælland - AGF -

03-11-2019 16:00 AaB - FC Midtjylland -

03-11-2019 18:00 FC København - SønderjyskE -

04-11-2019 19:00 Silkeborg IF - Brøndby IF -

16. spillerunde Tilskuere Dommer

08-11-2019 19:00 Randers FC - AaB -

09-11-2019 16:00 AC Horsens - Silkeborg IF -

10-11-2019 12:00 Hobro IK - FC Nordsjælland -

10-11-2019 14:00 Lyngby BK - OB -

10-11-2019 14:00 AGF - SønderjyskE -

10-11-2019 16:00 Brøndby IF - Esbjerg fB -

10-11-2019 18:00 FC Midtjylland - FC København -

17. spillerunde Tilskuere Dommer

22-11-2019 19:00 FC Nordsjælland - Randers FC -

24-11-2019 12:00 SønderjyskE - Lyngby BK -

24-11-2019 14:00 AaB - AC Horsens -

24-11-2019 14:00 Silkeborg IF - Esbjerg fB -

24-11-2019 16:00 FC København - Hobro IK -

24-11-2019 18:00 AGF - Brøndby IF -

25-11-2019 19:00 OB - FC Midtjylland -

18. spillerunde Tilskuere Dommer

29-11-2019 19:00 Lyngby BK - FC Nordsjælland -

01-12-2019 11:45 FC København - Brøndby IF -

01-12-2019 12:00 Randers FC - SønderjyskE -

01-12-2019 14:00 AC Horsens - OB -

01-12-2019 16:00 Esbjerg fB - AGF -

01-12-2019 18:00 AaB - Hobro IK -

02-12-2019 19:00 FC Midtjylland - Silkeborg IF -

19. spillerunde Tilskuere Dommer

06-12-2019 19:00 Hobro IK - AC Horsens -

08-12-2019 12:00 Silkeborg IF - Randers FC -

08-12-2019 14:00 AGF - Lyngby BK -

08-12-2019 14:00 SønderjyskE - Esbjerg fB -

08-12-2019 16:00 FC Nordsjælland - FC København -

08-12-2019 18:00 Brøndby IF - FC Midtjylland -

09-12-2019 19:00 OB - AaB -

20. spillerunde Tilskuere Dommer

13-12-2019 19:00 AaB - FC Nordsjælland -

15-12-2019 12:00 AC Horsens - SønderjyskE -

15-12-2019 14:00 Lyngby BK - Silkeborg IF -

15-12-2019 14:00 Randers FC - Esbjerg fB -

15-12-2019 16:00 Brøndby IF - Hobro IK -

15-12-2019 18:00 FC Midtjylland - AGF -

16-12-2019 FC København - OB -

21. spillerunde Tilskuere Dommer

16-02-2020 SønderjyskE - Hobro IK -

16-02-2020 FC Midtjylland - Hobro IK -

16-02-2020 OB - Brøndby IF -

16-02-2020 FC Nordsjælland - AC Horsens -

16-02-2020 AGF - Randers FC -

16-02-2020 Esbjerg fB - FC København -

16-02-2020 Silkeborg IF - AaB -

22. spillerunde Tilskuere Dommer

23-02-2020 AaB - Brøndby IF -

23-02-2020 Randers FC - OB -

23-02-2020 AC Horsens - AGF -

23-02-2020 FC Nordsjælland - SønderjyskE -

23-02-2020 Hobro IK - FC Midtjylland -

23-02-2020 Lyngby BK - Esbjerg fB -

23-02-2020 Silkeborg IF - FC København -

23. spillerunde Tilskuere Dommer

01-03-2020 FC København - AaB -

01-03-2020 FC Midtjylland - SønderjyskE -

01-03-2020 Brøndby IF - Lyngby BK -

01-03-2020 OB - Silkeborg IF -

01-03-2020 AC Horsens - Randers FC -

01-03-2020 AGF - Hobro IK -

01-03-2020 Esbjerg fB - FC Nordsjælland -

24. spillerunde Tilskuere Dommer

08-03-2020 FC København - AC Horsens -

08-03-2020 SønderjyskE - OB -

08-03-2020 AaB - Lyngby BK -

08-03-2020 Randers FC - FC Midtjylland -

08-03-2020 FC Nordsjælland - Brøndby IF -

08-03-2020 Hobro IK - Esbjerg fB -

08-03-2020 Silkeborg IF - AGF -

25. spillerunde Tilskuere Dommer

15-03-2020 FC Midtjylland - AC Horsens -

15-03-2020 Brøndby IF - SønderjyskE -

15-03-2020 Randers FC - Hobro IK -

15-03-2020 AGF - OB -

15-03-2020 Esbjerg fB - AaB -

15-03-2020 Lyngby BK - FC København -

15-03-2020 Silkeborg IF - FC Nordsjælland -

26. spillerunde Tilskuere Dommer

22-03-2020 FC København - Randers FC -

22-03-2020 SønderjyskE - Silkeborg IF -

22-03-2020 AaB - AGF -

22-03-2020 OB - Esbjerg fB -

22-03-2020 AC Horsens - Brøndby IF -

22-03-2020 FC Nordsjælland - FC Midtjylland -

22-03-2020 Hobro IK - Lyngby BK -